All posts tagged: creme caramel

Crème caramel me video

Crème caramel me video Crème caramel është një nga ëmbëlsirat qe nuk mund ti rezistohet. Vetëm me 3 përbërës kryesor dhe duke ndjekur këshillat në videon që kemi publikuar në…

Cheesecake me Karamel

Cheesecake me Karamel Embelsirë amerikane Cheesecake me Karamel. Receta e dërguar nga Adela K. <h4>Për Bazën</h4>300 gr biskota të thjeshta100 gr gjalpë light<h4>Për Kremin</h4>2 kokrra vezë mesatare250 gr djathë pa…

Krem Karamel

Krem Karamel Krem Karamel (sq), Crème caramel, flan apo caramel custard është një ëmbëlsirë me një shtresë karameli dhe kremi nga ku merr dhe emrin. Me pak përbërës të thjeshtë…