All posts filed under: Garnitura

Sallata dhe garnitura. Sallate me panxhar, e njohura sallate ruse, sallate cesar si dhe sallata te shpejta per dieta

Sallatë greke

Ka shumë versione për të përgatitur sallatë greke. Ajo mund të përgatitet me mish pule, me qiqra apo edhe me kos të bardhë. Ju këshillojmë ta provoni edhe me karkaleca…

Sallatë domate

Sallatë domate Sallatë domate e shpejtë për ti dhënë freski tavolinës tuaj. Lexoni këshillat që kemi përgatitur për këtë recetë. 5 kokrra domate1 kokërr qepë3 gjethe borzilokukripëpak piper (sipas dëshirës)vaj…