Embëlsira
1 koment

Luleshtrydhe me akullore

Akullore me Luleshtrydhe

Luleshtrydhja është një frut i pasur me vitamina C, A, B1, B2 etj. Këtë lloj fruti, shumë i shijshëm, me një formë të bukur, profum i këndshëm dhe shije fantastike, përveçse mund ta konsumojmë të freskët, mund ta përdorim në shumë ëmbëlsira. Ne kemi zgjedhur një recetë shumë të thjeshtë për tu përgatitur dhe me pak përbërës.

Përbërësit për Luleshtrydhe me akullore


  • 200 gr luleshtyrdhe

  • 50 gr krem pastiçier

  • 150 gr akullore(shija që dëshironi)


Përgatitja

Pasi i lajmë luleshtrydhet, i presim ne copa, (mund të lëmë vec dy ose tre luleshtrydhe për zbukurim sipër). Marrim dy kupa me fron, ose dy gota qelqi, hedhim në to luleshtrydhet e prera, sipër tyre vendosim akullore. E zbukurojmë me krem pasticier dhe me luleshtrydhe. Sipas dëshirës, mund ti hedhim sipër pak sheqer pluhur.

Ju bëftë mirë

1 Comment

  1. Aferdita says

    E fresket. Pergatiteni per vete dhe sidomos per femijet tuaj.

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente