Receta me Mish
Shkruaj një koment

Kokë qengji e pjekur në furrë

Përgatitja: 20 min - Pjekja: 1 min - Sasia: 4

Koka e qengjit e pjekur në furrë është një pjatë e dytë e shijshme. Gatuhet me erëza sipër dhe e shoqërojmë me një pjatë patate furre.

receta-gatimi-koka-qingji-furre-pjekur-gatime-shqiptare-tradicionale-art-02

Përbërësit për Kokë qengji e pjekur në furrë


  • 2 koka qengji ( të ndara përgjysëm)

  • pak rozmarinë

  • pak sherebelë

  • pak kripë

  • pak piper

  • pak vaj ulliri


Përgatitja

Si fillim pastrojmë kokat e qengjit dhe i lajmë me ujë të bollshëm.
Më pas i shtojmë sipër erëzat e grira ( sherebelën dhe rozmarinën), pak kripë e pak piper.
( Nëse keni kohë, mund ti lini në frigorifer përreth një orë për tu marinuar).
Më pas i vendosim në një tavë i spërkasim sipër me vaj ulliri dhe i pjekim në furrë të nxehtë 180°C përreth një orë.
I shërbejmë të ngrohta të shoqëruara me një pjatë patate furre.

Ju bëftë mirë nga Arti Gatimit!

receta-gatimi-koka-qingji-furre-pjekur-gatime-shqiptare-tradicionale-art-01

receta-gatimi-koka-qingji-furre-pjekur-gatime-shqiptare-tradicionale-art-00

Shkruani komentin tuaj - Komente