Receta me Mish
Shkruaj një koment

Mish derri me limon

Pjata te Dyta - Recete Mish Derri

Këto feta mishi të bëra me limon janë shumë të shijshme dhe të shpejta për tu gatuar.
është një recetë me shumë pak përbërës dhe shumë e mirë.

Përbërësit për Mish derri me limon

    Përbërësit për 2-3 persona

  • 400 gr mish derri (i prerë në feta të holla)

  • 1 limon

  • pak miell

  • pak kripë

  • pak vaj ulliri

  • 1 degë sherebelë

  • pak piper


Përgatitja e recetës

Marrim fetat e mishit dhe i lyejmë me pak miell nga të dyja anët. I vendosim në një tigan me pak vaj ulliri, i skuqim mirë nga të dyja anët. Më pas i shtojmë lëngun e limonit të shtrydhur. I hedhim pak kripë, piper dhe sherebelën. Mbulojmë tiganin me kapak dhe e lemë të ziejë me zjarr shumë të ulët. Pastaj hedhim mishin në pjatë dhe e shërbejmë të ngrohtë.

Ju bëftë mirë!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente