Gatime Unike
Shkruaj një koment

Harapash me të brendshme qengji

Përgatitja: 10 min - Pjekja: 10 min - Sasia: 4

Harapash është një pjate karakteristike e Labërisë. Nëse shkon në zonën e Llogarasë nuk duhet të largoheni pa e provuar këtë pjatë fantastike sepse është me të vërtetë një gatim shumë i shijshëm.

Përbërësit për Harapash me të brendshme qengji


  • 200 gr të brendshme qengji

  • 600 ml ujë

  • 60gr miell misri

  • vaj ulliri

  • pak gjalpë

  • pak kripë

  • djathë i bardhë


Përgatitja

Skuqim të brendshmet e qengjit me pak vaj ulliri dhe gjalpë, shtojmë ujë dhe e lëmë të ziejnë për 10 minuta.

Më pas hedhim miellin ngadalë duke e trazuar që të mos bëhet kokrriza. Kështu vazhdojmë për 5 – 6 minuta. Duhet të kemi kujdes kur e trazojmë gjatë zierjes që të mos digjemi.

Harapashi është gati kur masa të shkëputet nga anët e enës. E hedhim nëpër pjata dhe e shërbejmë me djathë të bardhë sipër dhe gjalpë të shkrirë.

Ju bëftë mirë!

harapash receta gatimi shqip-artigatimit

Shkruani komentin tuaj - Komente