Gatime Unike, Receta per Makarona
Shkruaj një koment

Lazanja – Video Receta

Përgatitja: 15 min - Pjekja: 40 min - Sasia: 6

Lazanja është një nga pjatat më të njohura të kuzhinës italiane. Kjo pjatë e shijshme mbledh rreth tavolinës të rritur e fëmijë. Provoheni ta gatuani për familjen e miqtë tuaj e jam e sigurt që do të ketë shumë sukses.

Përbërësit për Lazanja – Video Receta


Video e Lazanjës

Mos harroni të abonoheni ne Kanalin e ArtiGatimit ne Youtube, kliko butonin Abonohu.

Ne fillim duhet te përgatisim salcën beshamel dhe salcën kima (ose ragu). Te dyja recetat i gjeni te shpjeguara tek lidhja në përbërësit.

Receta e plote për Lazanja

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente