All posts filed under: Konkursi Gatimit

Receta gatimi shqiptare per konkurs. Fito dhurata dhe orendi shtepiake nga kuzhina shqiptare. Aplikimet e Derguara per Konkursin e Gatimit!

Tortë Kapricio

Tortë Kapricio Tortë Kapricio.Receta e dërguar nga Gjorgjeta. 5 kokrra vezë200 gr miell200 gr sheqer200 ml vaj200 ml qumësht1 pluhur baking powder1 pako vanilje<h3>Për mbushjen</h3>100 gr arra grira100 gr sheqer5…