Konkursi Gatimit
2 komente

Krostatë me reçel

krostata-receli-gatimit-artigatimit-foto-cover-contest-free-gift-recipe-receta-gatimi

Receta e dërguar nga Ledi C. dhe e vlefshme për Konkursin e Gatimit. Krostatë me reçel.

Përbërësit për Krostatë me reçel


  • 200 gr miell

  • 100 gr sheqer

  • 1 filxhan kos

  • 1 filxhan gjalpë i shkrire

  • 1 maje lugë sode

  • 2 kokrra vezë

  • 180 gr reçel


Përgatitja

Të gjithë përbërësit i hedhim në një enë dhe i përziejmë së bashku. Masa që krijohet e vendosim në një tavë për ëmbëlsira. Duhet të lemë pak brumë për t’i vendosur anës brumit për dekorim. Sipër saj vendosim reçel sipas dëshirës. E vendosim në furrë për 40 minuta në 180°C. Pasi të piqet, krostata me reçel shoqërohet me fruta ose qumësht.

Ju bëftë mirë dhe mos harroni të votoni për këtë recetë duke klikuar mbi butoni “Like”

2 Comments

  1. anila says

    nese receta per krostate nuk e ka sheqerin mua nuk me pelqeu ,nese ju keni harruar ta vendosni te perbersit beni korrigjim se mua me shkoi dem nje tepsi

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente