Krostatë me reçel

Embelsira Krostatë me reçel. Receta e dërguar nga Ledi C.

Krostatë me reçel

Përbërësit

 • 200 gr miell
 • 100 gr sheqer
 • 1 filxhan kos
 • 1 filxhan gjalpë i shkrire
 • 1 maje lugë sode
 • 2 kokrra vezë
 • 180 gr reçel

Përgatitja

 • Të gjithë përbërësit i hedhim në një enë dhe i përziejmë së bashku.
 • Masa që krijohet e vendosim në një tavë për ëmbëlsira. Duhet të lemë pak brumë për t'i vendosur anës brumit për dekorim. Sipër saj vendosim reçel sipas dëshirës.
 • E vendosim në furrë për 40 minuta në 180°C. Pasi të piqet, krostata me reçel shoqërohet me fruta ose qumësht.

Ju bëftë mirë dhe mos harroni të votoni për këtë recetë duke klikuar mbi butoni “Like”

0 Shares
2 comments
 1. nese receta per krostate nuk e ka sheqerin mua nuk me pelqeu ,nese ju keni harruar ta vendosni te perbersit beni korrigjim se mua me shkoi dem nje tepsi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Recipe Rating
You May Also Like

Sallatë verore me Oriz

Receta e dërguar nga Learsa E. dhe e vlefshme për Konkursin e Gatimit. Veçantia e kësaj pjate është se çdo njeri mund ti hedh çfarëdo lloji përbërësish që mund ti ndodhet ose që ato mund të keni më të preferuar.