Konkursi Gatimit
Shkruaj një koment

Të brendshme qengji në tigan

food-contest-arti-gatimit-receta-konkurs-dhurata-brendshme

Receta e dërguar nga Moza F. dhe e vlefshme për Konkursin e Gatimit. Të brendshme qengji në tigan me konjak dhe rigon

Përbërësit për Të brendshme qengji në tigan


  • 500gr të brendshme qengji

  • 1 qepë të vogël

  • 1/3 gotë me konjak

  • 1-2 thelpinj hudhre

  • 1 limon

  • 1 lugë të vogël rigon

  • 1 lugë gjelle miell

  • pak vaj


Përgatitja

Pasi i kemi larë të brendshmet i hedhim në një tenxhere me ujë që zien që të ziejnë për 5 minuta. Pasi kanë marrë një zierje të lehtë u derdhim ujin dhe i shpëlajmë me ujë të ftohtë. Pasi janë ftohur pak i fshimë me letër kuzhine ose një pecetë që të mos kenë ujë dhe i presim në copa të vogla. Në një tigan të madh nxehim vajin dhe skuqim qepën e grirë, dhe hudhrën që të skuqen lehtë. Më pas shtojmë copat e të brendshmet që kemi prerë që të skuqen për 5 minuta. Hedhim lugën e miellit dhe i trazojmë dhe u hedhim konjakun dhe gjysmë gote ujë dhe i lëmë të ziejnë për 10 minuta. Në 2 minutat e fundit përpara se ti heqim shtojmë rigonin dhe lëngun e limonit.
Mund ta shoqëroni me patate të skuqura dhe sallatë.

Ju bëftë mirë dhe mos harroni të votoni për këtë recetë duke klikuar mbi butoni “Like”

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente