Konkursi Gatimit
Shkruaj një koment

Specialitet Kosovar – Speca dollma

konkursi-gatimit-artigatimit-foto-cover-contest-free-gift-recipe-receta-gatimi

Receta e dërguar nga Dardan G. dhe e vlefshme për Konkursin e Gatimit. Specialitet Kosovar – Speca dollma.

Përbërësit për Specialitet Kosovar – Speca dollma

    Për 4-6 persona

  • 1 kg speca babure

  • 500 gr mish të grirë

  • pak piper të zi

  • 100 gr oriz

  • 3-4 domate

  • pak kripë


Përgatitja

Marrim mishin e bluar dhe e skuqim në një enë, ndërkohë derisa mishi i grirë të skuqet, marrim specat dhe i pastrojmë nga farat dhe bishti.
Pastaj kur mishi të jetë skuqur paksa shtojmë orizin, pak kripë dhe piper të zi. I përziejmë mirë.
Marrim një tepsi dhe specat e pastruara, një nga një i mbushim më mishin e pjekur të cilin e kemi hequr nga zjarri. Veprojmë kështu për të gjitha specat. Marrim domatet dhe i grijmë me thikë. I fusim në tepsi së bashku me specat. Më pas e fusim të piqet në furë, në temperaturën 230°C për 30 minuta.

Ju bëftë mirë dhe mos harroni të votoni për këtë recetë duke klikuar mbi butoni “Like”

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente