Konkursi Gatimit
2 komente

Jufka me qumësht pluhur

Përgatitja: 10 min - Pjekja: 15 min - Sasia: 4 Persona

Receta Jufka me qumësht pluhur është dërguar nga Umu U. dhe është e vlefshme për Konkursin e Gatimit. Jufka me pluhur qumështi mund të votohet edhe ne faqen e Facebook.com/ArtiGatimit

Përbërësit për Jufka me qumësht pluhur


  • 3 filxhan kafe qumësht pluhur

  • 3 filxhan kafe niseshte

  • 3 vezë

  • 1 lugë kafe sode buke
  • Për sherbetin

  • 2 gota sheqer

  • 2 gota ujë

  • 1 pako vanilje


Përgatitja

Marrim pluhurin e qumështit, niseshtenë, sodën e bukës dhe i përziejmë mirë. I hedhim vezët. I trazojmë derisa të bëhet një brumë i njëtrajtshëm i hollë. Marrim një filxhan me ujë dhe një lugë gjelle. Në tepsi me letër furi marrim me lugën e njomur një herë me ujë dhe marrim nga brumi i përgatitur. I renditim në tepsi. Më pas i fusim në furë të ngrohur më parë dhe i pjekim për 15 minuta në temperaturë 180°C.


Pasi janë pjekur i nxjerrim nga furra dhe i lëmë të ftohen. Në një enë tjetër ziejmë sherbetin. Në sherbetin e nxehtë i hedhim një nga një derisa të njomen nga të dyja anët dhe i heqim duke i renditur në pjatancë. Kështu veprojmë me të gjitha.

Ju bëftë mirë dhe mos harroni të votoni për këtë recetë duke klikuar mbi butoni “Like”

2 Comments

  1. Pingback: Fituesit e Konkursit te Gatimit 2013 | ArtiGatimit.com

Shkruani komentin tuaj - Komente