Speca te skuqura me domate

Gatimi për speca te skuqura me domate. Receta e dërguar nga Mailinda C.

Speca te skuqura me domate

Përbërësit

  • 6 speca
  • 1 domate
  • pak kripë
  • pak vaj ulliri

Përgatitja

  • Si fillim vendosim tiganin me vaj në zjarr të nxehet. Presim specat në kubik të vegjël dhe pasi është nxehur vaji i hedhim në tigan që të skuqen.
  • Ndërkohë që skuqen specat marrim domaten dhe e presim në kubik ose në rende sipas dëshirës. Pasi specat janë skuqur hedhim domaten dhe pak kripë.
  • I trazojmë herë pas here dhe i heqim nga zjarri pasi domatet të jenë shkrirë komplet dhe të jetë krijuar një salcë.
  • Sipas dëshirës në fund mund ti shtojmë edhe pak gjizë. Shërbejmë specat me bukë të thekur.

Ju bëftë mirë dhe mos harroni të votoni për këtë recetë duke klikuar mbi butoni “Like”

0 Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Recipe Rating
You May Also Like