Konkursi Gatimit
Leave a comment

Sallatë verore ngjyrë të kuqe

Sallatë verore ngjyrë të kuqe. Receta e dërguar nga Shkurte I.

Sallatë verore ngjyrë të kuqe

Përbërësit

 • 1 lakër e kuqe
 • 2 lakër e sallatës
 • 2 sallatorë
 • 2 karota
 • 2 domate
 • 2 feta djathë
 • disa ullinj
 • pak uthull
 • pak vaj ulliri

Përgatitja

 • Së pari i grimë hollë 2 llojet e lakrave, pastaj marrim sallatorë dhe karotat e i qërojmë. I presim në feta dhe i hedhim në një enë të gjitha ku shtojmë pak uthull për sallata apo dhe lëng limoni dhe vajin e ullirit.
 • Të gjitha këto përzihen e vendosen në pjatë ku bëhet dekorimi anash me feta të holla djathi e në mes vendoset sallata. Përmbi djathin vendosim feta të holla domatesh dhe ullinjtë të zinj.

Ju bëftë mirë dhe mos harroni të votoni për këtë recetë duke klikuar mbi butoni “Like”

Na ndiqni në Instagram @ArtiGatimit dhe vendosni tag #artigatimit recetat që gatuani!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *


Komento nga Facebook!

Enter your comment - Comments