Konkursi Gatimit
Shkruaj një koment

Sallatë verore ngjyrë të kuqe

konkursi-gatimit-artigatimit-foto-cover-contest-free-gift-recipe-receta-gatimi

Receta e dërguar nga Shkurte I. dhe e vlefshme për Konkursin e Gatimit. Sallatë verore ngjyrë të kuqe.

Përbërësit për Sallatë verore ngjyrë të kuqe


  • 1 lakër e kuqe

  • 2 lakër e sallatës

  • 2 sallatorë

  • 2 karota

  • 2 domate

  • 2 feta djathë

  • disa ullinj

  • pak uthull

  • pak vaj ulliri


Përgatitja

Së pari i grimë hollë 2 llojet e lakrave, pastaj marrim sallatorë dhe karotat e i qërojmë. I presim në feta dhe i hedhim në një enë të gjitha ku shtojmë pak uthull për sallata apo dhe lëng limoni dhe vajin e ullirit. Të gjitha këto përzihen e vendosen në pjatë ku bëhet dekorimi anash me feta të holla djathi e në mes vendoset sallata. Përmbi djathin vendosim feta të holla domatesh dhe ullinjtë të zinj.

Ju bëftë mirë dhe mos harroni të votoni për këtë recetë duke klikuar mbi butoni “Like”

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente