All posts tagged: food

Bajadera

Bajadera Kjo është një ëmbëlsirë shumë e shijshme, e shpejtë dhe paraqitet bukur në pjatë. 200 gr arra të bluara300 gr biskota keksa Pllazma ose Petit Beure të bluara250 gr…

Revani

Revani Revani është një ëmbëlsirë e kuzhines shqiptare shumë e shijshme nëse gatuhet siç duhet. Ne sot kemi sjellë këtë recetë që përdoret shumë në zonën e Mallakastrës. 1 kg…

Shëndetlie

Shëndetlie Ndërkohë përgatisim sherbetin duke zier ujin me sheqerin dhe karafilin e vaniljen. Sherbetin e hedhim të nxehtë mbi ëmbëlsirën e ftohtë. E lemë të regjet mirë dhe të ftohet…