Receta për Fëmijë, Receta per Makarona
3 komente

Makarona Spaghetti në Wurstel

S'keni shumë kohë dhe nuk keni përgatitur asgjë për drekë për fëmijët tuaj? Ja një recetë e shpejtë dhe e thjeshtë që do të bëjë të lumtur fëmijët tuaj dhe jo vetëm. Makarona më Wurstel, është një pjatë që pëlqehet nga gjithë familja. Në përgatitjen e kësaj pjate merrni dhe fëmijët t'ju ndihmojnë, të fusin fijet e spaghettit në copat e wurstelit. është e sigurt që përveçse do të zbaviten, kjo pjatë do t'ju shijojë shumë.

Makarona Spaghetti në Wurstel

Përbërësit

 • 150 gr spaghetti
 • 2 wurstel salsiçe
 • pak vaj ulliri
 • pak kripë
 • 1 lugë djath parmixhan të grirë

Përgatitja

 • Mbushim një tenxhere me ujë dhe e vëmë të ziejë. Ndërkohë që presim të ziejë ujë, marrim salsiçet dhe i ndajmë në copa 2-3 cm.Marrim fijet e spaghettit dhe i fusim tek copat e wurstelit.
 • Kur uji të ketë zier, hedhim pak kripë në të, e pastaj hedhim makaronat të ziejë. Pasi kanë zier, i hedhim në pjatë.
 • Sipër i hedhim vaj ulliri dhe djathë parmixhan. Receta është gati në një kohë fare të shkurtër.

Notes

Video Receta Gatimi

https://www.youtube.com/watch?v=uZncL3aP9tE

Përgatitja

Ju bëftë mirë

Na ndiqni në Instagram @ArtiGatimit dhe vendosni tag #artigatimit recetat që gatuani!

3 Comments

 1. rrushe kamberi says

  tortja me hello kitty um fëmijëve te mi jam kam qitur sod dhe e kan pëlqyer

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente