Makarona Spaghetti në Wurstel

S’keni shumë kohë dhe nuk keni përgatitur asgjë për drekë për fëmijët tuaj? Ja një recetë e shpejtë dhe e thjeshtë që do të bëjë të lumtur fëmijët tuaj dhe jo vetëm.

Makarona Spaghetti në Wurstel, është një pjatë që pëlqehet nga gjithë familja. Në përgatitjen e kësaj pjate merrni dhe fëmijët t'ju ndihmojnë, të fusin fijet e spaghettit në copat e wurstelit. është e sigurt që përveçse do të zbaviten, kjo pjatë do t'ju shijojë shumë.

Makarona Spaghetti në Wurstel

Prep Time15 mins
Cook Time10 mins
Total Time25 mins
Course: First plate
Cuisine: Italian
Keyword: makarona
Sasia: 2 persona
Kalori: 170kcal

Video

Përbërësit

  • 160 gr spaghetti
  • 2 wurstel salsiçe
  • pak vaj ulliri
  • pak kripë
  • 1 lugë djath parmixhan të grirë

Përgatitja

  • Për të përgatitur makarona spaghetti në wurstel, si fillim mbushim një tenxhere me ujë dhe e vëmë të ziejë. Ndërkohë që presim të ziejë ujë, marrim salsiçet dhe i ndajmë në copa 2-3 cm. Marrim fijet e spaghettit dhe i fusim tek copat e wurstelit.
  • Kur uji të ketë zier, hedhim pak kripë në të, e pastaj hedhim makaronat të ziejë. Pasi kanë zier, i hedhim në pjatë. Nuk duhet të kaloj shumë kohë.
  • Sipër i hedhim vaj ulliri dhe djathë parmixhan të grirë. Receta për makarona spaghetti në wurstel është gati në një kohë fare të shkurtër.

Receta për makarona shtepie me patate

Ju bëftë mirë

51 Shares
3 comments
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Recipe Rating
You May Also Like

Byrek i mbushur në formë lule

Receta e këtij byreku na ka ardhur nga një lexuese e rregullt e faqes tonë, Edona të cilën e falenderojmë. është me të vërtetë një byrek jo vetëm i shijshëm por edhe i bukur në pamje. Mund ta shërbejmë mbasdite për fëmijët ose për një aperitiv me miqtë. Jam e sigurt që të gjithë do të ngelen të kënaqur nga ky byrek. Në këtë rast ne e kemi mbushur me djathë e gjizë, por gjithsecili mund ta mbush sipas dëshirës e fantazisë.

Receta per Lazanjë

Lazanja është një pjatë tipike e Italisë e në mënyrë të veçantë e zonës së Bolonjës. Kjo pjatë është e njohur tashmë jo vetëm në këtë zonë, por në mbarë botën. Lazanjë është një pjatë e parë, 'e pasur' dhe e shumë e shijshme.