Embëlsira, Receta për Fëmijë
Shkruaj një koment

Kek me reçel portokalli

Përgatitja: 15 min - Pjekja: 30 min - Sasia: 6

Një kek i butë në aromë portokalli dhe i thjeshtë për tu përgatitur. Një ëmbëlsirë që do ju bëjë mëngjesin tuaj te mrekullueshëm.


Përbërësit për Kek me reçel portokalli


Video Receta Kek me Reçel Portokalli

Përgatitja

Fillojmë duke rrahur vezët se bashku me sheqerin. Shtojmë me pas reçelin e portokallit. I përziejmë së bashku dhe më pas shtojmë edhe kosin e bardhë.
Në një enë tjetër përziejmë miellin me majanë për ëmbëlsira dhe soden e bukës. Sitim miellin sipër vezëve dhe e trazojmë të gjithë masën. Tek ëmbëlsira hedhim edhe gjalpin e shkrirë por jo të nxehtë. E trazojmë derisa të arrijmë një mase homogjene.

Masën e hedhim në një tavë të lyer gjalpë më parë dhe e pjekim në furrë të nxehtë për 30-40 minuta në temperaturën 180°C.
Ëmbëlsira kek me reçel portokalli është gati. E lemë të ftohet dhe kur e shërbejmë hedhim sipër sheqer pluhur.

Ju bëftë mirë!

kek-portokall-receta-embelsira-shqip

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente