Pije Cocktails
2 komente

Limonadë me Luleshtrydhe

Përgatitja: 5 min - Sasia: 2

Thjeshtësia e pijeve freskuese ka lënë mënjane shijen natyrale të limonadës. Mjaftojnë disa hapa të thjeshtë për të rikthyer atë freski që limonada dhuron. Në këtë recetë do të përgatisim një limonadë me shije luleshtrydhe.

Përbërësit për Limonadë me Luleshtrydhe


  • 400-500 gr luleshtrydhe

  • 6 kokrra limon

  • 2 gota uje

  • 1/2 gote sheqer

  • 3-4 kube akulli


PërgatitjaShtrydhim limonët dhe i mbajmë në një enë. Në një mikser hedhim luleshtrydhet e lara dhe të pastruara. I miksojme derisa të bëhen brumë. Thyejmë dy kube akulli dhe i hedhim në mikser.
Më pas shtojmë lëngun e limonit dhe vazhdojmë ti miksojmë. Në fund shtojmë dhe dy gota uji për të holluar përmbajtjen.

Hedhim limonadën e përgatitur në një gotë dhe më pas shtojmë disa kube akulli. Mund të shtojmë sipër dhe një luleshtrydhe të prerë përgjysmë.

Ju beftë mirë

photo credit 1 2

2 Comments

  1. vitori says

    Me pelqejne Arti i Gatimite me shume gusto ma ha mendja dhe te shishme ju lumshine duarttttt

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente