Cocktail: Sex on the beach

Koktej Sex on the beach

Përreth viteve '80 në Europë u modifikua emri në 'Sex on the beach'.

Koktej Sex on the beach

Përbërësit

  • 3 kube të vegjël akulli
  • 1/2 pjesë vodka
  • 1/2 pjesë vodka pjeshke
  • 1 pjesë lëng rrushi mali
  • 1 pjesë lëng portokalli
  • 1 pjesë lëng ananasi sipas dëshirës

Përgatitja

  • Vendosim akullin në shaker. Shtojmë të gjithë përbërësit alkoolik në fillim e më pas gjithë përbërësit jo alkoolik. Fillojmë ta tundim shaker-in derisa ai të ftohet komplet.
  • Hedhim koktejin e përgatitur në gotë dhe e zbukurojmë me një copë fruti të freskët.
  • E shërbejmë koktejin të ftohtë.

Notes

Përgatitja

Ju bëftë mirë!

photo credit flickr1 flickr2

15 Shares
1 comment
  1. Eshte nje koktej shum i mire …..Desh shum te pergatisja nje koktj si ky vete me duart e mia. Po disa kokteje te tjera nuk mund ti shohim dot?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Recipe Rating
You May Also Like

Granita me limon

Granita me limon është një pije ideale në stinën e verës, pasi i jep shumë freski trupit tonë në ditë të nxehta. Kjo recetë e përgatitur në shtëpi dhe me limon biologjik është e shëndetshme dhe e freskët.

Liker luleshtrydhe

Liker luleshtrydhe i përgatitur në shtëpi pa konservues dhe kimikate të dëmshme. Ka shume pije me esencë luleshtrydhe në treg, por ja vlen mundimi të përgatisni në shtëpi këtë pije të veçantë me shije luleshtrydhe.