Pije Cocktails
Leave a comment

Lëng pjepri, pjeshke dhe kastravec

Lëng i pasur me vitamina B, C, A, K dhe magnez. Ideale për një mëngjes të shëndetshëm ose një ngarkesë energjie pasditeve.

Lëng pjepri, pjeshke dhe kastravec

Përbërësit

  • 1/2 pjepër
  • 2 pjeshkë
  • 1 kastravec

Përgatitja

  • Fillojmë me prerjen dhe heqjen e farave te pjeprit. Heqim dhe lëkuren dhe e presim pjeprin ne feta te holla. Lajme dhe heqim farën e pjeshkave. Me pas i presim ne pjese te vogla. Gjithashtu qërojmë dhe kastravecin.
  • Aktivizojmë centrifugen dhe vazhdojmë duke hedhur frutat një e nga një.
  • Hedhim lëngun nëpër gota dhe i dekorojmë me fruta të freskëta.

Notes

Përgatitja

Ju bëftë mirë!

Ju këshillojmë këto receta për lëngje të bëra në shtëpi:

Leng Dardhe
Leng i shëndetshmem

Na ndiqni në Instagram @ArtiGatimit dhe vendosni tag #artigatimit recetat që gatuani!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *Komento nga Facebook!

Enter your comment - Comments