Lëng pjepri, pjeshke dhe kastravec

Lëng i pasur me vitamina B, C, A, K dhe magnez. Ideale për një mëngjes të shëndetshëm ose një ngarkesë energjie pasditeve.

Lëng pjepri, pjeshke dhe kastravec

Prep Time10 minutes
Total Time10 minutes
Course: Drinks
Cuisine: Global
Keyword: pije
Sasia: 2 persona
Kalori: 100kcal

Përbërësit

  • 1/2 pjepër
  • 2 pjeshkë
  • 1 kastravec

Përgatitja

  • Fillojmë me prerjen dhe heqjen e farave te pjeprit. Heqim dhe lëkuren dhe e presim pjeprin ne feta te holla. Lajme dhe heqim farën e pjeshkave. Me pas i presim ne pjese te vogla. Gjithashtu qërojmë dhe kastravecin.
  • Aktivizojmë centrifugen dhe vazhdojmë duke hedhur frutat një e nga një.
  • Hedhim lëngun nëpër gota dhe i dekorojmë me fruta të freskëta.

Ju bëftë mirë!

Ju këshillojmë këto receta për lëngje të bëra në shtëpi:

Leng Dardhe
Leng i shëndetshmem

0 Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Recipe Rating
You May Also Like

Lëng frutash – Kajsi

Ja receta për lëng frutash, pa konservant dhe ngjyrues kimik. Vetëm me fruta të freskëta. Fruti i kajsisë në këtë periudhë ka arritur pjekjen maksimale dhe është i përkryer për lëng të freskët.

Pjeshkë në verë

Pjeshkat të vendosura në verë kanë një shije me të vërtetë të mrekullueshme. Edhe vera është shumë e veçantë pasi ka marrë gjithë aromën e pjëshkëve. Zakonisht janë vetëm keta dy përbërës të kësaj recete, por nëse dëshironi mund të shtoni edhe karafil ose kanellë.