Pije Cocktails
comment 1

Pjeshkë në verë

Pjeshke të vendosura në verë kanë një shije me të vërtetë të mrekullueshme. Edhe vera është shumë e veçantë pasi ka marrë gjithë aromën e pjëshkëve. Zakonisht janë vetëm keta dy përbërës të kësaj recete, por nëse dëshironi mund të shtoni edhe karafil ose kanellë.

Pjeshkë në verë

Përbërësit

  • 10 kokrra pjeshkë
  • 750 ml verë të kuqe Chianti Classico
  • pak karaifil sipas dëshirës
  • pak kanellë sipas dëshirës

Përgatitja

  • Qërojmë pjeshkët dhe i presim në copa.
  • I vendosim në një enë qelqi dhe i hedhim sipër verën e kuqe. Enën e mbyllim me kapak dhe e vendosim në frigorifer përreth 2 orë ose më shumë. Më pas hedhim në gota pjeshkë e verë dhe e shërbejmë të ftohtë.

Notes

Përgatitja e pijes

Ju bëftë mirë!

Na ndiqni në Instagram @ArtiGatimit dhe vendosni tag #artigatimit recetat që gatuani!

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Recipe Rating

Komento nga Facebook!

Enter your comment - Comments