Pije Cocktails
Shkruaj një koment

Lëng karrote

Përgatitja: 10 min - Sasia: 4 Persona

E lehtë për t’u përgatitur, e freskët dhe mbi të gjitha mund ta përgatisim gjatë gjithë vitit. Lëng karrote mund të jetë një alternativë shumë më e dobishme për trupin tonë një ngarkese e vërtetë vitaminash.

Përbërësit për Lëng karrote


  • 500 gr karrota

  • 100 gr ananas

  • lëngu gjysmë limoni

  • xhinxher sipas dëshirës


Përgatitja

Për të përgatitur lëng karrote nevojitet një shtrydhës frutash. Mund të përdoret edhe një grirës kuzhine por më pas duhet të filtroni brumin e futave.

Karrotat në radhe te parë duhen pastruar dhe hequr ekstremet, pasi mund të ndryshojnë shijen e pijes. Sipas shtrydhësit i ndajmë karrotat në disa pjesë.
Heqim edhe lëkurën e ananasit dhe e presim në copa të vogla.

Hedhim në shtrydhësen e frutave karrotat së bashku me ananasin pjesë pjesë. Më pas nëse dëshirojmë hedhim dhe pak xhinxher. Marrim lëngun e përftuar, ku sipër shtrydhim gjysmë limoni.

Lëng karrote është gati, e shërbejmë të freskët nëpër gota.

Receta të tjera të ngjashme që kemi publikuar në faqe janë: Lëng molle, lëng i kuq i shëndetshëm ose lëng dardhe

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente