Smoothie Lëng frutash, Video Receta
Leave a comment

Lëng i kuq i shëndetshëm

Ky lëng i kuq ka shumë veti të dobishme për trupin tonë. Është edhe një detoksifikues i mirë. Rregullon presionin e gjakut, parandalon infarktin, parandalon aknet dhe ndalon plakjen e lekurës.

Lëng i kuq i shëndetshëm

Prep Time10 mins
Total Time10 mins
Course: Drinks
Cuisine: Mediterranean
Keyword: healthy
Sasia: 2 persona
Kalori: 100kcal

Video

Përbërësit

  • 1 rrepë e kuqe
  • 1 karrot
  • 1 kokërr mollë

Përgatitja

  • Për përgatitjen e kësaj pije kemi nevojë për një shtrydhës elektrik për fruta. Pasi të kemi larë frutat, qërojmë rrepën dhe karotën.
  • Hedhim në mikser mollën e ndarë në dy pjesë. Me pas vazhdojmë më karotën dhe rrepën.
  • Këshillojmë që ta konsumoni menjëherë pas përgatitjes.
  • Lëng i kuq i shëndetshëm gjithashtu ndihmon ne forcimin e kujtesës, forcon imunitetin, sytë, pankreasin dhe ndihmon ne tretje.
  • Na ndiqni në kanalin tonë në YouTube dhe abonohuni në për Receta Gatimi.

Lexo gjithashtu Lëng shalqiri i freskët ose lëng portokalli i freskët

Ju bëftë mirë!

Na ndiqni në Instagram @ArtiGatimit dhe vendosni tag #artigatimit recetat që gatuani!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Recipe Rating

Komento nga Facebook!

Enter your comment - Comments