Pije Cocktails
Shkruaj një koment

Lëng Smoothie me Kiwi

Përgatitja: 10 min - Sasia: 2Persona

Në momentet që ndiheni të lodhur, ky smothie me kiwi është zgjidhja e duhur. Lëngu i përgatitur me kiwi është një ngarkesë plot energji. I thjeshtë për tu përgatitur, rikthen energjitë e ju shuan etjen.

Përbërësit për Lëng Smoothie me Kiwi


  • 4 kiwi

  • 1 banane

  • 50 ml qumësht

  • kube akulli

  • 1 lugë e vogël mjaltë

  • gjysmë limoni

  • gjethe mente


Përgatitja

Për të përgatitur smoothie me kiwi mund të përdorim qumësht soje ose bajame gjithashtu do të na duhet dhe një grirës elektrik për frutat.
Qërojmë kiwi të cilat duhet të jenë të pjekura mirë dhe i presim në copa të vogla. I hedhim në grirësin elektrik së bashku me bananen, qumështin, pak mjaltë dhe lëngun e gjysmë limoni.

I grijmë në shpejtësi të ulët dhe me pas nëse preferojmë shtojmë edhe disa copa akulli. I grijmë imët për pak minuta.
Smoothie me kiwi është gati. Këshillohet të konsumohet i freskët.

Receta të tjera për smoothie që gjeni në faqen tonë: Smoothie me banane, leng frutash dhe perimesh, lengLeng i kuq.

Ju bëftë mirë!

Shkruani komentin tuaj - Komente