Lëng Smoothie me Kiwi

Në momentet që ndiheni të lodhur, ky smothie me kiwi është zgjidhja e duhur. Lëngu i përgatitur me kiwi është një ngarkesë plot energji. I thjeshtë për tu përgatitur, rikthen energjitë e ju shuan etjen.

Lëng Smoothie me Kiwi

Prep Time15 minutes
Total Time15 minutes
Course: Drinks
Cuisine: Mediterranean
Keyword: pije
Sasia: 2 persona
Kalori: 120kcal

Përbërësit

 • 4 kiwi
 • 1 banane
 • 50 ml qumësht
 • kube akulli
 • 1 lugë e vogël mjaltë
 • gjysmë limoni
 • gjysmë mente

Përgatitja

 • Për të përgatitur smoothie me kiwi mund të përdorim qumësht soje ose bajame gjithashtu do të na duhet dhe një grirës elektrik për frutat.
 • Qërojmë kiwi të cilat duhet të jenë të pjekura mirë dhe i presim në copa të vogla. I hedhim në grirësin elektrik së bashku me bananen, qumështin, pak mjaltë dhe lëngun e gjysmë limoni.
 • I grijmë në shpejtësi të ulët dhe me pas nëse preferojmë shtojmë edhe disa copa akulli. I grijmë imët për pak minuta.
 • Smoothie me kiwi është gati. Këshillohet të konsumohet i freskët.

Receta të tjera për smoothie që gjeni në faqen tonë: Smoothie me banane, lëng frutash dhe perimesh ose lëng i kuq.

Ju bëftë mirë!

0 Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Recipe Rating
You May Also Like
leng portokalli

Lëng Portokalli i freskët

Lëng portokalli i freskët përveç se është freskuese, ofron një seri vetish pozitive për organizmin. Kjo për faktin se përmban shumë vitamina C, mjaftë ë domosdoshme për trupin tonë. Përmirëson sistemin imunitetit deri te reduktim i shenjave të plakjes, si edhe nga parandalimi i kancerit në pastrimin e trupit nga substancat toksike.