Pije Cocktails
Shkruaj një koment

Smoothie me banane, ananas dhe luleshtrydhe

Përgatitja: 15 min - Sasia: 4 Persona
Lëngjet e freskëta janë gjithmonë të shëndetshme dhe të shijshme. Smoothie me banane, ananas dhe luleshtrydhe është një kombinim fantastik dhe për tu provuar.

Smoothie me banane, ananas dhe luleshtrydhe

Përbërësit

  • 1 banane mesatare
  • 200 gr luleshtrydhe
  • 2 feta ananas
  • 100 ml qumësht
  • 50 ml kos
  • 2 lugë mjaltë

Përgatitja

  • Për të përgatitur Smoothie me banane nevojitet një blender (Grirës).
  • Marrim luleshtrydhet, i lajmë mire, i pastrojmë nga bishtat dhe i hedhim në grirësin. Shtojmë qumështin, kosin, bananen e prerë në copa dhe mjaltin. I përziejmë me bleder dhe i bëjmë në formë pureje.
  • Sipas dëshirë mund të shtojmë dhe ndonjë copë akulli. Ananasin e hedhim në fund por nëse dëshirojmë mund ta presim në copa të vogla dhe ti vendosim sipër gotës kur e shërbejmë. Lëngu i frutave smoothie me banane është gati.
  • Pothuajse të gjithë smoothie këshillohen të konsumohen menjëherë pas përgatitjes.

Notes

Përgatitja

Ju ftojmë të lexoni edhe recetat për:
Lëng karrote
Lëng i shëndetshëm
Lëng dardhe

Ju bëftë mirë!

Na ndiqni në Instagram @ArtiGatimit dhe vendosni tag #artigatimit recetat që gatuani!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente