Smoothie Lëng frutash
Leave a comment

Ujë hidratues me luleshtrydhe

Ujë hidratues me luleshtrydhe për të mposhtur të nxehtin e verës. Në këtë stinë duhet ti kushtojmë vëmendje hidratimit të trupit. Lexoni gjithashtu detox water me limon.

Ujë hidratues me luleshtrydhe

Prep Time10 mins
Total Time10 mins
Course: Drinks
Cuisine: Mediterranean
Keyword: healthy
Sasia: 4 persona
Kalori: 20kcal

Përbërësit

  • 500 ml ujë
  • 5 luleshtrydhe
  • 4 fletë borzilok

Përgatitja

  • Për të përgatitur ujë hidratues me aromë luleshtrydhe, si fillim lajmë mirë luleshtrydhet në ujë të rrjedhshëm.
  • Presim luleshtrydhet në feta dhe i vendosim në një shishe ose vazo me kapak. Shtojmë gjethet e freskëta të borzilokut dhe ujë.
  • Shishen me ujë hidratues e aromë luleshtrydhe e vendosin në frigorifer për të paktën 3 orë.
  • Borziloku është një nga bimët magjike që përdoren për të trajtuar shumë sëmundje të ndryshme si edhe për të lehtësuar dhimbjet e forta të kokës.
  • Nxirreni shishen me ujeë hidratues nga frigoriferi dhe shijoheni nepër gota me disa copa akulli.

Lexoni gjithashtu: Lëng i shëndetshëm ose lëng dardhe i freskët.

Ju bëftë mirë!

Na ndiqni në Instagram @ArtiGatimit dhe vendosni tag #artigatimit recetat që gatuani!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Recipe Rating

Komento nga Facebook!

Enter your comment - Comments