Pije Cocktails
Shkruaj një koment

Ujë hidratues me luleshtrydhe

Ujë hidratues me luleshtrydhe për të mposhtur të nxehtin e verës. Në këtë stinë duhet ti kushtojmë vëmendje hidratimit të trupit. Lexoni gjithashtu detox water me limon.

Përbërësit për Ujë hidratues me luleshtrydhe


  • 500 ml ujë

  • 5 luleshtrydhe

  • 4 fletë borzilok


Përgatitja

Për të përgatitur ujë hidratues me aromë luleshtrydhe, si fillim lajmë mirë luleshtrydhet në ujë të rrjedhshëm.
Presim luleshtrydhet në feta dhe i vendosim në një shishe ose vazo me kapak. Shtojmë gjethet e freskëta të borzilokut dhe ujë.

Shishen me ujë hidratues e aromë luleshtrydhe e vendosin në frigorifer për të paktën 3 orë.

Borziloku është një nga bimët magjike që përdoren për të trajtuar shumë sëmundje të ndryshme si edhe për të lehtësuar dhimbjet e forta të kokës.

Nxirreni shishen me ujeë hidratues nga frigoriferi dhe shijoheni nepër gota me disa copa akulli.

Lexoni gjithashtu: Lëng i shëndetshëm ose lëng dardhe i freskët.

Ju bëftë mirë!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente