Ujë me limon për tu rikthyer në formë – Detox Water

Me stinën e verës rikthehen edhe recetat për të mirëmbajtur trupin dhe të rikthejmë format e duhura. Detox water aromatizues me mendërz dhe limon do ju ndihmojë të gjeni ekuilibrin e humbur gjatë muajve të dimrit.

Ujë me limon për tu rikthyer në formë – Detox Water

Prep Time4 minutes
Total Time4 minutes
Course: Drinks
Cuisine: Global
Keyword: pije
Sasia: 4 persona
Kalori: 80kcal

Përbërësit

 • 2 L ujë
 • 1 kastravec
 • 1 limon
 • 1 lime
 • 10 fletë mendërz e freskët
 • xhinxher sipas dëshirës
 • kube akulli

Përgatitja

 • Për të përgatitur ujë detox, si fillim lajmë mirë perimet dhe i presim në feta të holla. Presim limonin dhe lime në gjysmë dhe me ndihmën e një shtrydhëse, nxjerrim lëngun e të dyve. Hedhim lëngun e përftuar në ujë dhe e trazojmë.
 • Më pas shtojmë kastravecin e prerë hollë. Shtojmë më pas edhe gjethet e mendërz. Ujë detox e përgatitur e lëmë gjithë natën në frigorifer.
 • Mund të shtoni edhe disa pjesë xhinxher nëse ju pëlqen shija. Xhinxher ka shume veti të dobishme dhe shpejton organizmin.
 • Ujë me limon detox ndihmon në djegien e yndyrave dhe pastrimin e trupit nga substanca e dëmshme të grumbulluara në trup.
 • Kur ta shërbejmë shtojmë akull dhe një fetë limoni sipër në gotë.

Lexoni gjithashtu lëng portokalli, lëng molle ose lëng i kuq i shëndetshëm.

Ju bëftë mirë!

0 Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Recipe Rating
You May Also Like

Këshilla për një Cheesecake perfekt

Ekziston një metodë për të bërë një cheesecake perfekt - një metodë që përfshin saktësi, kujdes dhe imagjinatë. Përdorimi i këtyre tre faktorëve në të njëjtën kohë siguron se do keni një ëmbëlsirë që ju bën të ndjeheni sikur të keni një pjesë Parajsë.