Embëlsira
Shkruaj një koment

Video Receta – Shëndetlie Shqiptare

Përgatitja: 20 min - Pjekja: 40 min - Sasia: 6

Tashmë e keni akoma më të lehtë për të përgatitur recetën e shëndetlisë. Në këtë video recetë, do të ndiqni hapat si të përgatisni me sukses ëmbëlsirën shumë të njohur shqiptare. Në vijim kemi shkruajtur të gjithë përbërësit që duhen për ëmbëlsirën e shëndetlisë.

Përbërësit për Video Receta – Shëndetlie Shqiptare


 • 5 veze + 1 të verdhe veze për lyerje sipër

 • 500 gr miell

 • 150 gr mjaltë

 • 100 gr sheqer

 • 200 gr gjalpë

 • 200 gr arra

 • 1 lugë kafeje sodë buke
 • Për sherbetin

 • 1 gotë ujë

 • 2 gota sheqer

 • 2 lugë lëng limoni

 • pak karafil

 • pak vanilje


Video Receta Shendetlie

Mos harroni të na ndiqni në rrjetet sociale si Facebook apo Instagram dhe te abonoheni ne kanalin tonë në YouTube.

Ju bëftë mirë!

Shendetlie Recipe in English

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente