Receta Bazë, Receta Vegjetarjane
Shkruaj një koment

Bukë me miell misri

Bukë me miell misrit e përgatitur në shtëpi ka një shije fantastike. Buka e misrit gjithashtu mund të përdoret në shume receta të tjera ose mund ta prisni në feta dhe ta përdorim për shoqërimin e antipastave.

Bukë me miell misri

Përbërësit

  • 1 kg miell misri
  • 700 ml ujë
  • vaj ulliri
  • kripë

Përgatitja

  • Hedhim miellin e misrit në një enë dhe shtojmë kripen së bashku me pak vaj ulliri. Më pas shtojmë ujin e ngrohte në temperaturën 40°C. E përziejmë mirë me luge druri. Lyejmë tavën me vaj ulliri dhe hedhim masën e përgatitur. E hapin në të gjithë sipërfaqen.
  • Bukën e misrit e pjekim në temperaturën 200°C për 40 minuta. Pasi është pjekur e nxjerrim nga furi dhe mund të shoqërohet me antipasta ose mund të vazhdoni me përgatitjen e përsheshit me buke misri.

Notes

Video Receta Buke me miell misri

https://www.youtube.com/watch?v=3WP_9MBPfu8

Përgatitja e bukës misrit

Ju bëftë mirë!

buke-misri-pershesh-miell_misri-video-receta-gatimi-shqip

Na ndiqni në Instagram @ArtiGatimit dhe vendosni tag #artigatimit recetat që gatuani!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente