Garnitura, Receta Vegjetarjane
Shkruaj një koment

Ajvar – Recete Gatimi Tradicionale

Përgatitja: 40 min - Pjekja: 25 min - Sasia: 6

Avjar është një lloj salce e përgatitur me speca të kuqe, tradicionale në Kosovë dhe Maqedoni.
Kjo recetë është dërguar nga zonja Imer, nga Kërçova, Maqedoni. Recete gatimi ideale për te shoqëruar pjatat e antipastave në aperitiv.

Përbërësit për Ajvar – Recete Gatimi Tradicionale


  • 15 kg speca të kuq

  • 700 ml vaj ulliri

  • 30 gr sheqer


Përgatitja

Speckat pasi ti kemi larë dhe fshirë me një rrobë, i pjekim mbi një skarë ose dhe mbi pllakën e sobës. I lemë të ftohen për pak kohë dhe i pastrojmë nga lëkura dhe nga farat.
speca receta gatimi shqip
Më pas i lemë në një enë të kullojnë për gati një orë. Pasi kanë pushuar, i grijmë dhe i hedhim në një enë të madhe ku më parë kemi hedhur gjysmën e masës së vajit.

kuzhina shqiptare ajvar klosova

Pasi i kemi hedhur në enë, i vendosim në zjarre. Zjarri duhet të jetë gjithmonë i ngadalshëm në mënyrë që nxehtësia të jetë në minimum sepse zjarri i shpejt krijon djegie në fund të enës. Ideale për të përgatitur ajvar është soba me dru.

E përziejmë dalëngadalë ajvar-in dhe mbas 30 minutash shtojmë edhe masën tjetër të vajit së bashku me sheqerin.
Vazhdojmë ta përziejmë ngadalë derisa masa të trashet.

Ajvari është gati. E hedhim nëpër vazo masën e përgatitur, i mbyllim fort vazot dhe i vendosim në një enë me ujë dhe i ziejmë me qëllim që të ruhet masa për një kohë të gjatë.

Për receta gatimi të tjera, abonohuni në njoftimet me e-mail dhe na ndiqni në rrjetet sociale si Facebook dhe Instagram.

Ju bëftë mirë!

un gatuaj ajvar tryeza shqiptare

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente