Antipasta (Meze), Garnitura, Receta Vegjetarjane
Shkruaj një koment

Speca majhoshe

Përgatitja: 15 min - Pjekja: 10 min - Sasia: 4

Speca të gatuara në tigan me pak sheqer e uthull janë një antipastë ideale për të filluar një darkë me miqtë. Kjo pjatë mund të përdoret edhe si shoqërim për një pjatancë mishi.

Përbërësit për Speca majhoshe


  • 2 speca të kuq

  • 1 spec jeshil

  • 3 lugë vaj ulliri

  • 1/2 luge sheqer

  • pak piper

  • pak kripë

  • 3 lugë uthull molle (ose uthull balsamike)


Përgatitja

speca-te-mbushur-receta-gatimi-video-tradicionale-shqip-italiane-photo


Marrim specat i lajmë dhe i fshijmë mirë. Fillojmë ti presim për së gjati.
Në një tigan hedhim vajin dhe shtojmë specat e prerë dhe pak kripë.
speca-te-mbushur-receta-gatimi-video-tradicionale-shqip-italiane-midd

I skuqim me zjarr të fortë. Më pas shtojmë sheqerin, ulim pak zjarrin e shuajmë specat me uthull. I lemë derisa uthulla të ketë formuar një karamel. I hedhim pak piper, fikim zjarrin dhe i mbulojmë me kapak.
I lemë disa minuta kështu e më pas i shërbejmë.

Ju bëftë mirë!

speca-te-mbushur-receta-gatimi-video-tradicionale-shqip-italiane-end

Shkruani komentin tuaj - Komente