Garnitura
Leave a comment

Sallatë lakre super e shëndetshme

Lakra e bardhë është me vlera të larta ushqimore. Kjo recetë e thjeshtë sallatë lakre duke i shtuar asortimente të tjerë bëhet akoma më e mirë. Po japim recetën e përgatitjes së sallatës sipas një mënyre të thjeshtë e shpejtë.

Sallatë lakre super e shëndetshme

Prep Time10 mins
Total Time10 mins
Course: Salad
Cuisine: Global
Keyword: perime
Sasia: 2 persona
Kalori: 120kcal

Përbërësit

  • 1/4 e lakrës
  • 1 kokërr limon lengu
  • 1 kokërr portokall
  • 1 kokërr qepë e kuqe
  • 2 qepë të njoma
  • 2 speca gogozhare sipas deshirës
  • vaj ulliri ekstra i virgjër

Përgatitja

  • Në fillim pastrojmë perimet dhe i lajmë mirë. I grijmë sipas mënyrës që dëshirojmë. Direkt në pjatë shtojmë sallatën dhe sipër hedhim qepet e grira.
  • Lëngun e limonit e bashkojmë me vajin e ullirit dhe e hedhim sipër sallatës. Portokallin e presim pa e qëruar dhe e shtojmë në pjatë.
  • Sallata lakre super e thjeshtë dhe e shëndetshme është gati. Mund të shoqëroni ushqime të tjera apo pse jo edhe në pushimin e drekës për ju që doni të ruani linjat e trupit.

Ju bëftë mirë nga Arti Gatimit!

Na ndiqni në Instagram @ArtiGatimit dhe vendosni tag #artigatimit recetat që gatuani!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Recipe Rating

Komento nga Facebook!

Enter your comment - Comments