Garnitura
Shkruaj një koment

Sallatë lakre super e shëndetshme

Përgatitja: 15 min - Sasia: 2 Persona

Lakra e bardhë është me vlera të larta ushqimore. Kjo recetë e thjeshtë sallatë lakre duke i shtuar asortimente të tjerë bëhet akoma më e mirë. Po japim recetën e përgatitjes së sallatës sipas një mënyre të thjeshtë e shpejtë.

Përbërësit për Sallatë lakre super e shëndetshme


  • 1/4 e lakrës

  • 1 kokërr limon (lengu)

  • 1 kokërr portokall

  • 1 kokërr qepë e kuqe

  • 2 qepë të njoma

  • 2 speca gogozhare (sipas deshirës)

  • vaj ulliri ekstra i virgjër


Përgatitja e sallatës

Në fillim pastrojmë perimet dhe i lajmë mirë. I grijmë sipas mënyrës që dëshirojmë. Direkt në pjatë shtojmë sallatën dhe sipër hedhim qepet e grira. Lëngun e limonit e bashkojmë me vajin e ullirit dhe e hedhim sipër sallatës. Portokallin e presim pa e qëruar dhe e shtojmë në pjatë.

Sallata lakre super e thjeshtë dhe e shëndetshme është gati. Mund të shoqëroni ushqime të tjera apo pse jo edhe në pushimin e drekës për ju që doni të ruani linjat e trupit.

Ju bëftë mirë nga Arti Gatimit!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente