Embëlsira
Shkruaj një koment

Shampite – Ëmbëlsirë Kosovare

Përgatitja: 35 min - Pjekja: 15 min - Sasia: 4 Persona

Shampite është një ëmbëlsirë klasike kosovare. Në ëmbëltoret e Kosovës mund ta gjeni me forma te ndryshme dhe sipër karamel apo çokollatë.

Përbërësit për Shampite – Ëmbëlsirë Kosovare


  • 150 gram miell

  • 150 gram sheqer

  • 50 mL qumësht

  • 50 mL vaj

  • 4-5 lugë arra të grira

  • 7 vezë

  • 1 lugë sodë pluhur për pjekje
  • Për sherbetin

  • 500 gram sheqer

  • 100 mL ujë


Përgatitja e shampite

Për të përgatitur shampite në fillim ndajmë të bardhat e vezëve nga të verdhat.
Rrahim të verdhat e vezëve me sheqerin, pastaj i shtojmë me radhë asortimentet e tjera, si qumështin, vajin arrat.
Miellin e bashkojmë me sodën e bukës e sitim dhe e shtojmë nga pak e duke e përzier me kujdes.
Masën e hedhim në një tavë të lyer me vaj e me miell dhe e pjekim në furrë të nxehur me 200 gradë për 15 minuta.

Gjatë kohës që piqet pandispanja ne do të merremi me të bardhat e vezëve. Në një enë hedhim sheqerin dhe ujin dhe e vëmë në zjarre të ziejë sherbeti. Nëse keni termometër për kuzhinën, nuk duhet te kaloj mbi 110°C.

shampite embelsire kosovare

Ndërkohe rrahim të bardhat me dorë ose me ndihmën e një rrahësi elektrik. Pasi të bardhat bëhen një masë e trashë i hedhim sherbetin e vluar pak nga pak e duke e trazuar që të mos kristalizohet. Kjo lloj përgatitje është tipike e meringës italiane. Më pas masën e të bardhave e hedhim në tavë sipër pandispanjës.

Tavën e vendosim në frigorifer për 2-3 ore, më pas e presim dhe e shërbejmë.
Pëlqeheni dhe shpërndajeni recetën në FB për miqtë tuaj.

Ju bëftë mirë nga Arti Gatimit

shampite embelsire tradicionale kosovare

Shkruani komentin tuaj - Komente