All posts filed under: Receta për Festa

Receta per festa. Receta gatimi per festat e fundvitit, receta per festa e vitit te ri, receta per 8 marsin dhe embelsira per ditelindje

Receta për Yshmer

Receta për Yshmer Kështu është akoma më e lehtë receta. <h3>Përbërësit për petët</h3>1 kg miell1 filxhan kafeje vaj ulliripak kripërreth 600 ml ujë i vakëtpak niseshte<h3>Përbërësit për mbushjen</h3>2 l qumësht200…

Kadaif

Kadaif Kadaifi së bashku me bakllavanë janë ëmbëlsirat tipike për festat e fundvitit për gjithë shqiptarët. Ne e kemi përgatitur kadaifin në një mënyrë tjetër, duke i bërë rolè copat.…