Heqja e kockës te pula

Mishi i pulës pëlqehet pothuajse nga të gjithë. Mund ta përgatisim në mënyra nga më të ndryshmet. Një nga këto mënyra është edhe role e pulës, por për të bërë këtë na duhet të ndajmë në fillim kockën nga mishi. Pikërisht këtë gjë jemi munduar të paraqesim sot.

Video

Marrim pulën dhe e kthejmë nga ana e kurrizit, e presim për së gjati përgjatë kolonës vertebrale. Me majën e thikës vazhdojmë ta presim për së gjati, duke ndjekur rrjedhën e kockës. Ndalojmë kur arrijmë te pjesa e kofshës dhe e krahut. Presim nyjën që lidh krahun me trupin, bëjmë të njëjtën gjë edhe për kofshën. Vazhdojmë ta presim derisa të kemi hequr komplet kockën e trupit nga mishi. Pastaj me kujdes presim krahët, e më pas përsëri me majën e thikës heqim kockën e kofshës. Do të kemi kështu të gjithë mishin pa kocka. Bëjmë disa prerje për të rregulluar trashësinë e mishit, në mënyrë që të jetë e gjitha e njëjtë.
Tani mishi i pulës është gati për të bërë mbushjen sipas dëshirës.

0 Shares
3 comments
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

You May Also Like

Ullinj

Kjo është periudha ideale për të bërë ullinjtë. Nëse ju pëlqejnë ullinjtë e nuk dini si ti përgatisni, ne kemi sjellë një recetë të shpejtë. Zakonisht në Shqipëri përdoret hiri i zjarrit për të hequr hidhërimën e ullirit, por në pamundësi të saj ne kemi përdorur kripën

Panine me qumësht

Paninet e përgatitura me qumësht kanë një shije të veçantë, janë të buta e pëlqehen nga të gjithë sidomos nga fëmijët. Me masat që kemi dhënë mund të përgatisni panine si në rastin tonë, ose mund të bëni forma të ndryshme buke si gërshet ose një formë të vetme.

Panine me qumësht pluhur

Përgatitja për panine me qumësht pluhur mund të duket recetë e komplikuar por hapat qe kemi shpjeguar në ketë recetë janë shumë të thjeshta. Paninet dalin të buta dhe të shijshme, një aromë delikate qe mund tu shoqërojë çdo mëngjes.

Çfarë është Maja Natyrale?

Në këtë artikull do të mësoni më shumë rreth Maja Natyrale të përgatitur në shtëpi. Përgatitja në shtëpi sugjerohet sepse ju jep një rezultat fantastik në produktet e përdorura dhe sigurisht është shumë e shëndetshme.

Kos i Bardhë

Fermentimi i qumështit mund të jetë një nga teknikat më të vjetra. Shume amvisa e kanë lëne bërjen e kosit ne shtëpi me futjen në masë të produkteve bulmetit në treg.