Embëlsira
2 komente

Ananas në zgarë

Ananasi në zgarë është një mënyrë ndryshe për të servirur këtë frut ekzotik. është shumë i thjeshtë për tu përgatitur, por në këtë mënyrë do të shijoni me të vërtetë një pjatë të veçantë.

Përbërësit për Ananas në zgarë


  • 1 ananas

  • 3-4 lugë sheqer

  • 3-4 lugë mjaltë

  • pak kanellë


Përgatitja

Fillojmë e pastrojmë ananasin, e qërojmë anash dhe e presim në feta. Nxehim zgarën e vendosim mbi të fetat e ananasit. I kthejmë mirë nga të dyja anët dhe i lemë të piqen përreth 10 minuta. Kur e shohim që fetat janë pjekur mirë nga të dyja anët, i heqim e i vendosim mbi një pjatë. Mbi çdo fetë ananasi hedhim pak sheqer, pastaj pak mjaltë e në fund i spërkasim me kanellë. E shërbejmë ananasin të nxehtë.

2 Comments

  1. diana says

    ju faleminderit per gadishmerine dhe durimin qe keni per ne .

  2. Diana shume faleminderit juve qe na ndiqni gjithmone dhe na jepni edhe keshilla.

Shkruani komentin tuaj - Komente