Embëlsira
comments 2

Ananas në zgarë

Ananasi në zgarë është një mënyrë ndryshe për të servirur këtë frut ekzotik. është shumë i thjeshtë për tu përgatitur, por në këtë mënyrë do të shijoni me të vërtetë një pjatë të veçantë.

Ananas në zgarë

Përbërësit

 • 1 ananas
 • 3-4 lugë sheqer
 • 3-4 lugë mjaltë
 • pak kanellë

Përgatitja

 • Fillojmë e pastrojmë ananasin, e qërojmë anash dhe e presim në feta. Nxehim zgarën e vendosim mbi të fetat e ananasit. I kthejmë mirë nga të dyja anët dhe i lemë të piqen përreth 10 minuta.
 • Kur e shohim që fetat janë pjekur mirë nga të dyja anët, i heqim e i vendosim mbi një pjatë.
 • Mbi çdo fetë ananasi hedhim pak sheqer, pastaj pak mjaltë e në fund i spërkasim me kanellë. E shërbejmë ananasin të nxehtë.

Notes


Na ndiqni në Instagram @ArtiGatimit dhe vendosni tag #artigatimit recetat që gatuani!

2 Comments

 1. diana says

  ju faleminderit per gadishmerine dhe durimin qe keni per ne .

 2. Diana shume faleminderit juve qe na ndiqni gjithmone dhe na jepni edhe keshilla.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *


Komento nga Facebook!

Enter your comment - Comments