Antipasta (Meze)
Shkruaj një koment

Asparag të mbështjellë me petë sfoliat

Përgatitja: 15 min - Pjekja: 10 min - Sasia: 4

Asparag të mbështjellë me petë sfoliat janë një antipastë e shijshme shumë e veçantë. Farat e lulëkuqes sipër i japin përveçse një pamje të këndshme, por edhe një shije ndryshe. Kjo antipastë është shumë e thjeshtë në përgatitje, por që do të ketë sukses te miqtë tuaj.

Përbërësit për Asparag të mbështjellë me petë sfoliat


  • 2 petë sfoliat(kliko për recetën)

  • 1 kg asparag (shparg)

  • pak kripë

  • pak fara lulëkuqe

  • 1 të verdhë veze


Përgatitja

Si fillim marrim asparagët dhe i pastrojmë. Presim pjesën e poshtme të bishtit dhe lemë atë të butën, ( ato që hoqëm mund ti përdorim për të bërë një brodo).
Në një tenxhere me avull vendosim me kujdes asparagët e pastruar dhe të shpëlarë dhe i hedhim sipër pak kripë. I lemë të ziejnë disa minuta sa të zbuten pak.
Më pas i lemë të ftohen pak.

Presim petën sfoliat në rripa të hollë. Marrim asparagët një e nga një dhe i veshim me sfolian. I vendosim asparagët kështu në një tavë me letër furri poshtë.
Vazhdojmë në këtë mënyrë derisa të mbarojmë gjithë asparagët.

asparag-pete-sfoglia-receta-gatimi-te-shqpejta-gatime

Pasi i kemi vënë në tavë me kujdes i lyejmë me anë të një furçe me të verdhën e vezës të rrahur.
Sipër u hedhim farat e lulëkuqes.

Vendosim tavën në furrë të piqet në furrë të nxehtë 200°C për disa minuta, derisa të shohim që sfolia sipër është skuqur.
Heqim tavën nga furri dhe e lemë të ftohet pak. Hedhim asparagët e përgatitur në një pjatë dhe is shërbejmë.

Ju bëftë mirë nga ArtiGatimit!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente