3 Antipasta me Fiq për një shije të mrekullueshme

20 Shares
19
0
1

Fiqtë janë një nga dhuratat e verës për ne. Përveç se janë një frut shumë i shijshëm dhe me shumë vlera ushqyese është një kombinim fantastik për antipastat. Mund të kombinohet shumë mirë me të ëmblën dhe të kripurat, veçanërisht me proshutat dhe djathërat pa harruar fokace dhe picat. Në këtë artikull do lexoni si të përgatisni 3 antipasta me fiq me kombinime shumë të veçanta dhe me shije të mrekullueshme.

1-Brusketa me fiq

Presim bukën dhe e ngrohim në një tigan, nuk është nevoja ta thekim shumë. Nevojiten pak çaste sa të shkrijë djathi.
Sipër vendosim djathin e prere në fetë të hollë. Mund të përdorim edhe djathë për toast.
Presim fiqtë në feta të vogla dhe i vendosim sipër brusketës. Sipas dëshirës vendosim gjethe arome të freskët apo fara kungulli.

Receta për reçel fiku.

2-Sallatë me fiq

Pasi lajmë sallatën, e vendosim në pjatë dhe sipër shtojmë disa domate dhe karota te grira. Shtojmë djathë të bardhë, dhe me pas shtojmë përbërësin kryesorë fikun.
Sallata me fiq është gati.

Si të thajmë fiqtë?

3-Fiq me djathë

Fiqtë shkojnë shumë më djathin e bardhë. Mund ti shijoni fare mire edhe duke i prerë në mes dhe duke vendosur pak djathë të bardhë.

Si të gatuajmë gliko me fiq të egër?

20 Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

You May Also Like

Antipastë me bukë të thekur me salca

Kjo antipastë është me të vërtetë shumë e shijshme. Kemi feta buke të thekura me salcë sipër. Salca ngjyrë kafe është një salcë tipike e Toskanës (Itali) që përgatitet me mëlçi pule. Eshtë me të vërtetë një salcë e zgjedhur. Salca me ngjyrë të kuqe është me bazë specka të kuq. KJo është një antipastë shumë e thjeshtë dhe e shpejtë. Salcat mund ti përgatisim një ditë më parë dhe i përdorim kur të na nevojiten. Jam e sigurt që të gjithë do të mbeten të kënaqur nga kjo antipastë e thjeshtë dhe e shijshme.

Sallatë kaprese

Sallata kaprese është një sallatë tipike e Italisë, zona e ishullit të Kaprit, nga ku merr dhe emrin. Kjo pjatë mund të shërbehet si antipastë, por edhe si pjatë e dytë. është një pjatë e freskët dhe e lehtë, e cila përgatitet me djathë mocarela, domate e borzilok, dhe sipër i hidhet vaj ulliri, rigon e kripë.