Embëlsira
Shkruaj një koment

Ëmbëlsirë Krokante me susam

Përgatitja: 10 min - Pjekja: 20 min - Sasia: 4

Kjo embelsire me susam e përgatitur në shtëpi është shumë herë më e mirë dhe e shijshme se ato që gjejmë në tavolinat e pazarit a supermarketit. Me një përgatitje shumë e thjeshtë, do të kemi një ëmbëlsirë të mirë.Mjaftojnë dy përbërës dhe disa minuta kohë dhe do të kemi gati krokanten.


Përbërësit për Ëmbëlsirë Krokante me susam


  • 200 gr fara susami

  • 200 gr sheqer i zi


Përgatitja

Në një tenxhere me fund të trashë hedhim sheqerin dhe e shkrijmë ngadalë në zjarr të ulët.
Kur sheqeri ka shkrirë dhe është bërë si shurup hedhim në të me kujdes susamin. I trazojmë ngadalë dhe i lemë në zjarr të ulët përreth 10 minuta.
embelsire-krokante-gatime-shqip-artigatimit-ushqime-sheqer

Masën e përgatitur e hedhim mbi një letër kuzhine, vendosim edhe sipër saj një tjetër letër kuzhine dhe me ndihmën e një okllahi/peci e hapim masën (me kujdes se mos digjemi) si petë me një trashësi rreth 3 mm.

embelsire-krokante-gatime-shqip-artigatimit-receta

Më pas heqim letrën sipër dhe me majën e një thike e presim në copa në formë drejtkëndëshi, por pa i lëvizur nga letra. I lemë të ftohen komplet dhe më pas i marrim dhe i shërbejmë.
Ëmbëlsirën krokante me susam mund ta ruajmë për disa ditë në një kuti të mbyllur me kapak.

Ju bëftë mirë nga ArtiGatimit!

embelsire-krokante-gatime-shqip-artigatimit

Shkruani komentin tuaj - Komente