Embëlsira
Shkruaj një koment

Tortë me çokokrem e gjizë

Përgatitja: 20 min - Pjekja: 30 min - Sasia: 6

Kjo ëmbëlsirë është një krostatë e mbushur me nutella e gjizë. Shija e kësaj torte është fantastike dhe jam e sigurt që do t’ju pëlqejë edhe fëmijëve.


Përbërësit për Tortë me çokokrem e gjizë

    Përbërësit për brumin

  • 250 gr miell

  • 2 të verdha veze

  • 125 gr gjalpë

  • 100 gr sheqer
  • Përbërësit për mbushjen

  • 300 gr gjizë pa kripë

  • 1 lugë sheqer

  • 200 gr çokokrem/nutella


Përgatitja

Si fillim përgatisim brumin.
Shiko këtu përgatitjen e brumit me masën e përbërësve të mësipërm.

Pasi e kemi përgatitur brumin dhe e kemi lënë në frigorifer të pushojë për disa minuta. Më pas e marrim dhe e hapim petë ( mos të harrojmë se duhet të lemë disa rripa për pjesën sipër), dhe e vendosim në një tavë me diametër rreth 26 cm të cilën e kemi lyer më parë me pak gjalpë dhe e kemi spërkatur me pak miell.

embelsire me nutella

Me një pirua e shpojmë petën nga sipër dhe i shtrojmë një shtresë nutella. Sipër i shtrojmë shtresën me gjizë të cilën e kemi përzier me parë me sheqerin. E nivelojmë mirë shtresën dhe e mbulojmë me rripa brumi sipas fantazisë dhe dëshirës.
Vendosim ëmbëlsirën të piqet në furrë të nxehtë 180°C përreth 25-35 minuta.

receta per embelsire me nutella

Më pas e nxjerrim nga furra dhe e lemë të ftohet përpara se ta presim e ta shërbejmë. Sipas dëshirës shtoni dhe pak sheqer pluhur sipër.

Ju bëftë mirë nga ArtiGatimit!

embelsire torte me nutella

Shkruani komentin tuaj - Komente