Receta per supa
Shkruaj një koment

Si të gatuajmë gjellë me thjerrëza

Përgatitja: 10 min - Pjekja: 20 min - Sasia: 2

Gjelle thjerrëza ka vlera të shumta ushqyese dhe pak kalori. Prandaj thjerrëzat cilësohen si aleat i pazëvendësueshëm për shëndetin dhe që duhen konsumuar gjatë gjithë vitit.

Përbërësit për Si të gatuajmë gjellë me thjerrëza


  • 250 gr thjerrëza

  • 500 ml ujë

  • 2 – 3 thelpinj hudhër

  • 1 kokërr qepë

  • 1 karrotë

  • 2 gjethe dafine

  • salcë domate ose spece

  • kripë

  • pak rigon

  • piper sipas dëshirës


Gjelle thjerrëza

Në fillim lajmë thjerrëzat me ujë të ngrohtë. Më pas mund të vazhdojmë të hedhim në një enë të gjitha asortimentet së bashku. E vendosim enën në zjarr të ulët për rreth 20 minuta.

Pasi shohim që thjerrëzat kanë zier, me ndihmën e një lugë, shtypim qepën dhe karotën.
I hedhim salcë domate ose spece sipas dëshirës.
Në fund e rregullojmë me kripë dhe piper.

Gjelle thjerrëza është një recetë gatimi e shpjetë dhe pa shumë mundim, ideale kur nuk kemi shumë kohë dhe duam të konsumojmë diçka me vlera ushqyese.

Ju bëftë mirë nga Arti Gatimit

Shkruani komentin tuaj - Komente