Gatime Peshk
Shkruaj një koment

Tavë ngjala në furre me perime

Përgatitja: 20 min - Pjekja: 30 min - Sasia: 4 Persona

Ngjala është një peshk i veçantë dhe shumë i shijshëm. Recetën tavë ngjala kemi menduar ta përgatitim në furrë me disa perime të stinës. Receta është e thjeshtë dhe ideale për drekat mes miqsh.

Përbërësit për Tavë ngjala në furre me perime


  • 1 kg ngjala

  • 1 kokërr qepë

  • 2 karota

  • 2 patate

  • 3-4 gjethe dafine

  • 1 gote verë e bardhë

  • 2 kokrra limon

  • vaj ulliri

  • kripë


Përgatitja

Zgjedhja e ngjalave është mjaft e rëndësishme. është mirë të përdorim ngjala me madhësi mesatare, pasi ngjalat kanë shumë yndyrë (24gr yndyrë/dhjamë në 100gr).

tave ngjala - peshk i fresket

Në fillim lajmë e pastrojmë mirë ngjalat. Për heqjen e lëkurës së ngjalave veprojmë në këtë mënyrë: Ngjalës i bëjmë një prerje të lehtë rreth qafës, duke e kaluar thikën nën lëkurë. Lyejmë duart me kripë, dhe me dorën e majtë kapim kokën e ngjalës, me dorën e djathtë tërheqim nga lart poshtë pjesën e lëkurës që premë. Kështu lëkura del menjëherë.

Pergatitja tave ngjala

Pastrojmë barkun e ngjalës dhe e presim në pjesë, gati 5 cm. Pjesët e ngjalës i rregullojmë me kripë e piper dhe i radhitim në një tavë të lyer me pak vaj ulliri.

Midis ngjalave vendosim gjethe dafine, perimet e prera, të cilave i hedhim më para me krip, piper, vaj ulliri. Më pas në tavë do të shtojmë edhe verën e bardhë.

Tavën e futim në furrë të nxehur në 200°C për 30 minuta.
Tavë ngjala është gati. Shërbejmë ngjalat në pjatë të shoqëruara me perime.

Ju bëftë mirë nga Arti Gatimit

Peshk ngjale

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente