Konkursi Gatimit
Shkruaj një koment

Gjyvec me patate

Receta e dërguar nga Luci K. dhe e vlefshme për Konkursin e Gatimit. Gjyvec me patate.

Përbërësit për Gjyvec me patate


  • 500 gr mish

  • 500 gr patate

  • 1 kokërr qep

  • 3 kokrra domate

  • 1 lugë gjelle me salcë

  • pak krip

  • disa gjethe dafine

  • pak piper

  • 1 spec i kuq

  • pak majdanoz


Përgatitja

Mishi pritet në thela, skuqet bashkë me qepën, shtohet domate e grire hollë, kripë, piper, dafine, ujë sa të mbulohet mishi dhe lihet në zjarre të ulet për tu zier avash. Pastrohen patatet, prihen në feta të rrumbullakëta, trashësia rreth 1cm.
Vendosen në tavë, i hidhet kripë, piper i kuq jo djegës dhe me pas i hedhim mishin, përgatitur më parë. Tavën e lemë në furrë për 40 minuta. Sipër pjatave hedhim majdanoz të grirë.

Ju bëftë mirë dhe mos harroni të votoni për këtë recetë duke klikuar mbi butoni “Like”

Shkruani komentin tuaj - Komente