Perime Ograten

Recete e veçante Perime Ograten.Receta e dërguar nga Jonida H. C.

Perime Ograten

Përbërësit

  • disa perime të ndryshme
  • 3 domate ose 1 luge salcë
  • Për beshamelën

  • 3 lugë gjelle miell
  • 50 gr gjalpë
  • 1/2 l qumësht

Përgatitja

  • Skuqim mirë perimet dhe i shtojmë domatet e grira (ose salcën). Shtojmë pak ujë që të ziejnë pak, pastaj i shtrojmë në tepsi.
  • Më pas bëjmë beshamelin. Hedhim gjalpin në tenxhere, miellin, qumështin dhe pasi trashet e hedhim mbi perimet. Sipër beshamelit hedhim djathë të grirë. Fusim tepsinë në furrë 200°C derisa të piqet.

Notes

beshamel-foto-konkursi-gatimit-artigatimit-foto-cover-contest-free-gift-recipe-receta-gatimi

Ju bëftë mirë dhe mos harroni të votoni për këtë recetë duke klikuar mbi butoni “Like”

0 Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Recipe Rating
You May Also Like