Pulë me perime ne tave

Receta e dërguar nga Lorena L. dhe e vlefshme për Konkursin e Gatimit. Pulë me perime.

Pulë me perime ne tave

Përbërësit

 • 5 patëllxhan
 • 1 pulë
 • 4 speca
 • 1 kukull
 • 4 thelpi hurdhë
 • 2 qepe
 • 4 domate
 • pak krip
 • pak vaj ulliri
 • pak rozmarinë

Përgatitja

 • Marrim perimet pasi i kemi larë, grirë dhe i shtrojmë në tavë. Hedhim kripë dhe disa gjethe rozmarinë. I fusim për rreth 20 minuta në furrë të piqen. Gjatë kësaj kohe marrim mishin e pulës i japim një vale. Më pas nxjerrim tavën dhe vendosim mishin. Në këtë kohë hedhim domatet dhe pak rozmarinë mbi tavë. Lëmë përsëri rreth 20 minuta në furrë dhe e shërbejmë të ngrohtë.

Notes

Përgatitja

Ju bëftë mirë dhe mos harroni të votoni për këtë recetë duke klikuar mbi butoni “Like”

10 Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Recipe Rating
You May Also Like