Konkursi Gatimit
Shkruaj një koment

Pulë me perime ne tave

Përgatitja: 20 min - Pjekja: 30 min - Sasia: 4

Receta e dërguar nga Lorena L. dhe e vlefshme për Konkursin e Gatimit. Pulë me perime.

Përbërësit për Pulë me perime ne tave


  • 5 patëllxhan

  • 1 pulë

  • 4 speca

  • 1 kukull

  • 4 thelpi hurdhë

  • 2 qepe

  • 4 domate

  • pak krip

  • pak vaj ulliri

  • pak rozmarinë


Përgatitja

Marrim perimet pasi i kemi larë, grirë dhe i shtrojmë në tavë. Hedhim kripë dhe disa gjethe rozmarinë. I fusim për rreth 20 minuta në furrë të piqen. Gjatë kësaj kohe marrim mishin e pulës i japim një vale. Më pas nxjerrim tavën dhe vendosim mishin. Në këtë kohë hedhim domatet dhe pak rozmarinë mbi tavë. Lëmë përsëri rreth 20 minuta në furrë dhe e shërbejmë të ngrohtë.

Ju bëftë mirë dhe mos harroni të votoni për këtë recetë duke klikuar mbi butoni “Like”

Shkruani komentin tuaj - Komente