Tortë me biskota

Ëmbëlsirë interesante Tortë me biskota. Receta e dërguar nga Doriana D.

Tortë me biskota

Përbërësit

  • 500 ml qumësht
  • 1 pako biskota petite
  • 2 banane
  • 1 kuti qumësht panda
  • pak kokos

Përgatitja

  • Si fillim marrim një enë të thellë dhe hedhim qumështin. Marrim biskotat dhe i fusim te qumështi jo të zbuten shumë. Marrim një tavë dhe vendosim biskotat rrjesht. Sipër biskotave vendosim nga një fetë banane.
  • Pasi e kemi bërë këtë gjë, atëherë hedhim qumështin panda në çdo shtresë. Në përfundim hedhim koko nga lart dhe mbulojmë mirë dhe anash. Zbukurojmë tortën sipas dëshirës.

Notes

konkursi-gatimit-artigatimit-contest-recipe-receta-gatimi-o

Ju bëftë mirë dhe mos harroni të votoni për këtë recetë duke klikuar mbi butoni “Like”

8 Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Recipe Rating
You May Also Like

Sallatë verore me Oriz

Receta e dërguar nga Learsa E. dhe e vlefshme për Konkursin e Gatimit. Veçantia e kësaj pjate është se çdo njeri mund ti hedh çfarëdo lloji përbërësish që mund ti ndodhet ose që ato mund të keni më të preferuar.

Peshk i rremë

Receta e dërguar nga Ervina T. dhe e vlefshme për Konkursin e Gatimit. Kjo pjatë është një gatim tradicional italian i zonës së jugut të Italisë. Është një pjatë verore e cila me raste konsumohet edhe ne dimër.