Tortë me biskota

Ëmbëlsirë interesante Tortë me biskota. Receta e dërguar nga Doriana D.

Tortë me biskota

Përbërësit

  • 500 ml qumësht
  • 1 pako biskota petite
  • 2 banane
  • 1 kuti qumësht panda
  • pak kokos

Përgatitja

  • Si fillim marrim një enë të thellë dhe hedhim qumështin. Marrim biskotat dhe i fusim te qumështi jo të zbuten shumë. Marrim një tavë dhe vendosim biskotat rrjesht. Sipër biskotave vendosim nga një fetë banane.
  • Pasi e kemi bërë këtë gjë, atëherë hedhim qumështin panda në çdo shtresë. Në përfundim hedhim koko nga lart dhe mbulojmë mirë dhe anash. Zbukurojmë tortën sipas dëshirës.

Notes

konkursi-gatimit-artigatimit-contest-recipe-receta-gatimi-o

Ju bëftë mirë dhe mos harroni të votoni për këtë recetë duke klikuar mbi butoni “Like”

0 Shares
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Recipe Rating
You May Also Like