Receta me Mish
Shkruaj një koment

Brinjë derri në furrë me patate

Përgatitja: 20 min - Pjekja: 50 min - Sasia: 4

Brinjë derri në furrë me patate është një nga ato pjata që duhen provuar patjetër. Përveçse e shijshme është dhe e shpejtë në përgatitje. Mjafton ti fusësh në tavë gjithë përbërësit dhe rezultati është mëse i kënaqshëm. Zakonisht unë këtë pjatë e përgatis në ditët e ftohta, të shoqëruar me një gotë vere të kuqe të mirë, por gjithsecili është i lirë ta përgatisë kur të dojë.

Përbërësit për Brinjë derri në furrë me patate


  • 1 kg brinjë derri

  • 500 gr patate

  • 2 dega rozmarinë

  • 2-3 thelpinj hudhër

  • 4-5 lugë vaj ulliri

  • pak kripë kokërrtrashë


Përgatitja

Fillojmë e qërojmë patatet. I lajmë dhe i presim në copa.
Marrim një tavë dhe hedhim mbi të pak kripë kokërr trashë. Sipër vendosim patatet e brinjët e derrit, ( të cilat duhet të jenë të prera). Shtypim pak thelpinjtë e hudhrës dhe i vëmë mbi to. Marrim rozmarinën dhe e shpërndajmë mbi patatet dhe mishin. I spërkasim me vaj ulliri. Tavën e fusim në furrë të nxehtë 220°C përreth 50-60 minuta duke i kthyer ndonjëherë.
Më pas hedhim mishin dhe patatet në pjata dhe i shërbejmë të ngrohta me pak piper të grirë sipër sipas dëshirës.

Ju bëftë mirë!

receta_gatimi-furre-mish-patate-food-meat-artigatimit

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente