Receta per Pizza
Komente nga Fb - Shkruaj një koment

Pizza me Wurstel

Përgatitja: 10 min - Pjekja: 20 min - Sasia: 4 Persona

Pizza me wurstel dhe mocarela është një kombinim fantastik. Kjo recete gatimi është ideale për ditët kur jemi pushim. Me pak përbërës cilësor, kjo picë merr një shije të përkryer.


Përbërësit për Pizza me Wurstel

    Për 2-4 persona

  • 1/2 brumë për pica

  • 350 gr mocarela e freskët

  • 250 gr wurstel

  • 150 gr salce domate

  • pak rigon

  • vaj ulliri

  • kripë

Përgatitja


Ndezim furin në maksimumin e temperaturës 200-230°C.
Në një tavë ose gurë pjekje hapim brumin e picës në formë të rrumbullakët. Në një enë hedhim salcën e domates, pak rigon, kripë, vaj ulliri dhe i trazojmë mirë së bashku.
Hedhim dy tre lugë gjellë sipër picës duke e hapur në të gjithë sipërfaqen në mënyrë të njëtrajtshme.
Presim mocarelën në copa të vogla dhe shtojmë disa sipër. Presim dhe wurstel në rrathë të vegjël dhe i vendosim sipër picës.

E vendosim picën në furë për pjekje për rreth 20 minuta. Pasi është pjekur pizza me wurstel mund të shërbehet e nxehtë.

Ju bëftë mirë!

Pizza me Wurstel Receta Gatimi artigatimit-pica

Receta Gatimi

Shkruani komentin tuaj - Komente