Receta me Oriz, Receta për Celiac
Shkruaj një koment

Quinoa me Perime

Përgatitja: 10 min - Pjekja: 20 min - Sasia: 4 Persona

Quinoa me perime mund të shërbehet si një pjatë e parë shumë e shijshme dhe e shëndetshme. Quinoa është një ushqim që mund të përdoret si alternative nga personat celiac.

Përbërësit për Quinoa me Perime


  • 200 gr quinoa

  • 400 ml ujë

  • 2 karrota

  • 1 portokall

  • perime të stinës

  • 1 thelbi hudhër

  • borzilok ose trumzë

  • vaj ulliri

  • kripë

  • piper


Përgatitja

Për te përgatitur quinoa me perime fillojmë duke shpëlarë quinoa në ujë të ftohtë të rrjedhshëm. Më pas duhet ta lëmë të kulloj mirë. Në hapin tjetër duhet ta vendosim për të pankën 3 minuta në zjarre në një tigan pa shtuar vaj.

Quinoa e hedhim në një enë tjetër dhe e mbushim me dyfishin e ujit, që e hedhim të ngrohtë. E vendosim më pas në zjarre të ulët dhe e lëmë për rreth 15 minuta. Pasi quinoa e ka thithur të gjithë ujin, e heqim nga zjarri dhe e lemë të ftohet.
Në një enë tjetër përgatisim disa perime në avull ose i ziejmë. Përziejmë perimet me vaj dhe pak hudhër të grirë. Në fund shtojmë pak kripë dhe piper.

Bashkojmë quinoa me perimet dhe shtojmë domate te vogla të freskëta dhe disa pjesë portokalli të cilit i kemi hequr cipën.

Rregullojmë prapë kripën e quinoa me perime dhe shtojmë dhe pak piper. Vendosim ndonjë gjethe të freskët aromatike dhe e shërbejmë direkt nëpër pjata.

Ju bëftë mirë!

Lini një Përgjigje

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Komento nga Facebook!

Shkruani komentin tuaj - Komente