Ushqimet sipas shenjës horoskopit – Gaforrja – Luani – Virgjëresha

Vazhdojmë me listen e ushqimeve sipas shenjës horoskopit. Sot kemi shenjën e Gaforres, Luanit dhe Virgjëreshës. Lexoni 3 shenjat e para, Demi, Dashi dhe Binjakët.

Gaforrja

Gaforret janë të famshëm për aftësitë e tyre në kuzhinë. Ata e duan ushqimin e bërë në shtëpi, të përgatitur nga recetat e gjyshes së tyre. Ata gjithmonë blejnë ushqime të shtrenjta, por cilësore dhe askush nuk mund t’i rezistojë specialiteteve të tyre. Njerëzit e lindur nën këtë shenjë urrejnë të ndajnë ushqimin e tyre dhe kanë tendencë për të ngrënë derisa të jenë plotësisht të ngopur madje për të qenë të sinqertë të hanë aq shumë sa të mos jenë në në gjendje të marrin frymë.

Si të evitoni ushqimet fast food

Ata nuk kujdesen për shëndetin e tyre dhe shpesh e teprojnë, veçanërisht kur janë nervozë ose të frikësuar. Për shkak të stomakut të tyre të ndjeshëm, këta individë shpesh duhet të kontrollojnë oreksin dhe dashurinë e tyre për ushqimin.

Luani

Luanët janë të dhënë pas ushqimit të shtrenjtë, të bërë vetëm nga përbërësit më të mirë. Ata duan që vakti i tyre të jetë në një restorant luksoz. Kur bëhet fjalë për ushqimin, ata kanë një sjellje të disiplinuar dhe zakone të mira të ngrënies.

Ata pëlqejnë të hanë në shoqëri, dhe shpesh pëlqejnë të rrinë shumë gjatë në një vakt. Tavolina e tyre e preferuar e ngrënies është kur mblidhen për ngjarjeve të gëzueshme me njerëzit e dashur dhe një luan ka gjithmonë nevojë të ndiejë dashurinë dhe miratimin e tyre për çdo gjë që flet.

Si të bini nga pesha pa dieta

Virgjëresha

Virgjëreshat kanë një stomak të ndjeshëm dhe duhet të jenë të kujdesshëm në lidhje me ushqimin që hanë. Për shkak të nevojës së tyre për vetësakrifikim, Virgjëresha është e vetmja shenjë që mund të jetë vërtetë në dietë, pa iu nënshtruar kurrë tundimit për të mashtruar.

Sa rendësi ka pesha trupore?

Metabolizmi i ngadaltë është një tjetër nga problemet e tyre, kështu që ata duhet të konsumojnë shumë perime dhe fruta të papërpunuara për të ndihmuar tretjen. Njerëzit e lindur nën këtë shenjë mund të bëjnë magji në kuzhinë.

Ata përdorin të gjithë talentin e tyre për të krijuar detaje të pabesueshme dhe të përgatisin një pjatë që nuk është vetëm e shijshme, por gjithashtu duket e përsosur.

Vijojnë shenjat e Peshores, Akrepi, Shigjetari.

1 Shares
2 comments
Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

You May Also Like

5 Arsyet pse duhet të hani çdo lloj ushqimi

Në vend që ta kategorizoni ushqimin si "të mirë" apo "të keq" konsumoheni ushqimin në një mënyrë që ju lejon të shijoni gjithçka. Pak tortë me çokollatë nuk do tju bëjë mbipeshë apo jo të shëndetshëm, por teprimi i ushqimit mund të krijojë probleme me kohën